Logo Mirage
česky  english  deutsch

Závodní automobily k pronájmu

Mirage Motorsport vznikl ze závodního týmu IRC Motorsport, který se stavbou a provozováním závodních automobilů zabývá již téměř 10 let. Tým se pravidelně účastní seriálu vytrvalostních závodů ALS, v nichž se umisťuje na vedoucích pozicích. Vůz BMW M3 GTR týmu Mirage Motorsport v tomto seriálu celkově zvítězil v letech 2009 a 2011, M3 GT skončilo v roce 2011 na 2. místě. Samostatnou službou je stavba závodních automobilů podle požadavků klientů. Jednou z našich prací je například závodní BMW Z4 GT3. V současnosti připravujeme specialitu v podobě Fordu GT chystaného na závody ve sprintech.

Mirage Motorsport pravidelně pro své klienty pořádá jízdy na okruzích Most, Brno či Rijeka, kde nabízí pronájem závodních automobilů pro individuální jízdy. V nabídce nechybí ani coaching pod vedením profesionálních instruktorů.

Mirage BMW M3 GTR


Podle regulí volné formule třídy 4 postavený speciál má základ v BMW M3 E36. Důkladným přepracováním takřka všech komponent vozu vznikl závodní stroj schopný dosahovat působivých časů na různých typech okruhů. Automobil je vybaven homologovaným ochranným rámem, karbonovými díly karoserie, bezpečnostní palivovou nádrží, sekvenční převodovkou Drenth a plnou telemetrií. Podvozek speciálně naladěný Tomem Schirmerem, specialistou na Nordschleife okruhu Nürburgring, je dalším důvodem špičkových časů dosahovaných na různých typech okruhů.

Dosažené časy
Masarykův okruh Brno: 2:03,5 (slicky)
Autodrom Most: 1:36,7 (slicky)

Mirage BMW M3 GT


Závodní vůz postavený podle regulí volné formule třídy 4 vycházející z BMW M3 E36. Rozsah úprav je ve srovnání s modelem GTR menší, a přesto nechybí sekvenční převodovka Drenth či tlumiče Nitron. Mirage BMW M3 GT je navržen jako ideální vůz pro začínající závodníky. Jeho projev na okruzích různého typu je velmi předvídatelný a přitom je schopen dosahovat špičkových časů na jedno kolo.
Dosažené časy
Masarykův okruh Brno: 2:10,6
Autodrom Most: 1:41,2